Střípky z gymnázia

Jeden svět v Atlasu

,

Filmový festival dokumentárních filmů Jeden svět probíhá v Praze od 4. do 13. března. Studenti gymnázia se v pátek 8. března vydali na projekci dvou filmů do kina Atlas. V doprovodu paní učitelek Lenky Pavelkové a Lucie Albrechtové navštívila skupina žáků třetích ročníků, septimy a oktávy dva filmy, a to Polibek od Putina (trailer) a Zakázané hlasy (trailer).

První film začal v 9 hodin a druhý o dvě hodiny později. Po každém z nich následovala beseda s lidmi, kteří jsou odborníky na dané téma.
Oba filmy byly o zemích, ve kterých lidé nemohou žít stejně svobodný život jako my. Rusko, které žije pod tíhou Putinovy politiky, a země nesvobodných diktatur – Kuba, Írán a Čína. Dokumenty popisovaly situaci ve státech na konkrétních příbězích. Tím větší dojem v divácích zanechávaly.

Studentům nyní začaly jarní prázdniny. Filmový festival však žádné prázdniny nemá a nabitý program trvá až do středy příštího týdne. Pro všechny, kterým není jedno, co se děje nejen kolem nás, by byla návštěva festivalu zajímavým zážitkem.