Tuto otázku žákům příbramského gymnázia zodpověděla stejnojmenná hra Oscara Wilda. V pondělí 2. listopadu se na druhé představení v rámci příbramského Klubu mladého diváka vypravili žáci napříč všemi ročníky.
Jack Worthing. Na venkově Jack, v Londýně Filip. Na venkově tvrdí Jack své chráněnce Cecílii, že jezdí do Londýna za svým neexistujícím bratrem Filipem, za kterého se tam vydává. Skutečný důvod, proč tentokrát přijel do Londýna, je, že chce požádat o ruku Gvendolínu Fairfaxovou. Ta jeho nabídku s radostí přijme. Problémem, jak už to bývá, je její matka. A také skutečnost, že Gvendolína spíše než Jacka miluje jeho smyšlené jméno Filip. Proto Jack ihned odjíždí na venkov, aby sdělil své chráněnce, že jeho fiktivní bratr Filip zemřel a že na počest jeho památky se chce nechat pokřtít a sám přijmout skutečně jméno Filip, aby si získal srdce Gvendolíny. Tam ale vstupuje na scénu Algernon, přítel Jacka a bratranec Gvendolíny z Londýna, který přijel na venkov (mimochodem příjezd mu umožnil jeho vymyšlený nemocný přítel Bunbury), jenom aby se seznámil s Jackovou osmnáctiletou chráněnkou Cecílií. A vydává se při tom za Jackova neexistujícího bratra Filipa. Ta ovšem také miluje spíše jeho propůjčené jméno Filip. Na venkov přijíždí i Gvendolína se svou matkou. Ta zjistí, že Cecílie je velmi bohatá, a proti sňatku svého synovce Algernona a Cecílie nemá žádné námitky. Ty má ale Jack, jako chráněnec Cecílie, protože Lady Bracknellová (matka Gvendolíny) nechce připustit zasnoubení Jacka s její dcerou. Patová situace se nakonec vyřeší a Jack zjistí, že jako malý byl pokřtěn jako Filip, takže toto magické jméno mu vždy náleželo. Také zjistí, že je Algernonův ztracený bratr a dává svolení k jeho sňatku s Cecílií a sám si bere Gvendolínu.
Známkou komedii irsko-britského autora uvádí Divadlo Antonína Dvořáka od června tohoto roku v režii Daniela Hrbka. Další představení čeká studenty 3. prosince, kdy odhalí Tajemství hradu v Karpatech.