Střípky z gymnázia

Harry Potter a James Bond na plese

,

Záře, lesk a třpyt. Tak by se dal shrnout maturitní ples oktávy a 4. C, který propukl 3. února v 19 hodin v estrádním sále kulturního domu v Příbrami. První ze dvou maturitních plesů příbramského gymnázia byl inspirován kouzelnickým a akčním světem Harryho Pottera a Jamese Bonda. Proto byly touto tématikou inspirovány i maturitní klipy, které zahájily ples.

Poté se ujal slova moderátor večera Marcel Forejt a pozval do záře reflektorů třídní učitelku oktávy Mgr. Václavu Reissmüllerovou spolu s bývalou třídní Mgr. Alenou Vrátnou, třídní učitelkou 4. C Mgr. Pavlou Karasovou a její zástupkyní Mgr. Danou Štefanovou. V neposlední řadě také přivítal ředitelku školy Mgr. Ivu Kadeřábkovou, která jako obvykle pronesla slavnostní řeč, ve které nezapomněla zmínit úspěchy obou tříd v průběhu jejich studia, a představila nejúspěšnější tváře, které vynikají na poli vědy, sportu či kultury a které jsou výraznými osobnostmi v rámci celé školy. Neopomněla ani známé fotbalisty ze 4. C. Pak už následovalo slavnostní šerpování, jehož se chopily třídní učitelky. Honosné róby, jednoduché, ale vkusné a slušivé šaty, nádherné účesy, ale i módní výstřelky, to vše bylo vidět v promenádě jednotlivých párů a trojic. Své šerpy dostaly i třídní učitelky a paní ředitelka.

Před slavnostním přípitkem si ještě všichni přítomní zazpívali studentskou hymnu, která je nedílnou součástí každého maturitního plesu.

Následovalo poděkování vedení školy a třídním učitelkám, kterého se chopili zástupci jednotlivých tříd. Ti nezapomněli ani na poděkování škole a rodičům za péči a připomněli úspěchy a významné události uplynulých čtyř, respektive osmi let.

Po zlatém dešti vyzvali maturanti k tanci své učitele, rodiče a spolužáky a pak už vypukla volná zábava. Tu zajistila kapela Horváth Band. Díky svému bohatému repertoáru si na své mohl přijít každý – ti, co si chtěli zatančit, ale i ti, co chtěli pouze poslouchat známou i neznámou hudbu a nechtěli přitom přijít o sluch. Během večerní volné zábavy byly pro přítomné přichystány dva krátké bloky latinsko-amerických tanců. Ty předvedl pár z tanečního klubu Academia Latina.

Půlnoční překvapení bylo chvílemi díky problémům s hudbou překvapením i pro samotné maturanty. Ti se toho ale zhostili s grácií a nakonec všechno dobře dopadlo.

Letošní první maturitní ples příbramského gymnázia nasadil vysokou laťku a ti, co si obstarali lístek, se mohou těšit na maturitní ples 4.A a 4.B, který proběhne ve stejný čas na stejném místě v pátek 10. února.

Teď už maturanty čeká jen jejich zkouška dospělosti, ve které jim všichni držíme palce.