Střípky z gymnázia

Horor na gymnáziu

,

Ve středu 7. 5. se v knihovně Gymnázia Příbram uskutečnila hororová noc. Akci pořádaly tři studentky z třetího ročníku vyššího gymnázia.

Nejprve si účastníci povídali o historii hororu a známých spisovatelích hororů dostali doporučení na hororové knihy. Následovalo sledování známého hororu a thrilleru Psycho, který je jedním z nejznámějších filmů 60. let.
Pokračovalo se bojovkou – nejvíce obávanou částí programu. Mohli jste potkat mrtvoly a zombie a cestou vás doprovázelo deprimující tikání hodin, které vás zároveň upozorňovalo, jak málo času máte. Úkolem bylo získat poházené papírky, na kterých byly napsány strach vzbuzující situace, podle kterých jste poté skládali děsivé příběhy.

Program byl zakončen závěrečným sledováním čarodějnických dílů Simpsonových a díky nim se také výrazně zvedla nálada. Nakonec se všichni odebrali do svých spacáků, ale některým strach stejně nedal spát.

Celá akce se konala v rámci projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Mezi podmínky získání jednotlivých úrovní této ceny patří dobrovolnická činnost a organizátorky akce, Nikola Kozlíková, Tereza Schneebergová a Markéta Šikolová tuto činnost v průběhu celého školního realizují v knihovně gymnázia, kde pomáhají knihovnici Editě Vaníčkové. Součástí této práce bylo také zorganizování této zábavně-vzdělávací akce.