Střípky z gymnázia

Maturák v přípravě

,

Dnes večer to vypukne. Plesová sezóna začíná nabírat na obrátkách a s ní přichází také první z maturitních plesů Gymnázia Příbram. Dnes po 19. hodině vstoupí na parket estrádního sálu kulturního domu třídy 4.B a 4.C, aby si užily slavnostní okamžik šerpování, ale také zábavu a všechnu slávu s plesem spojenou.

Přípravy probíhají už řadu týdnů, v některých ohledech i měsíců, ale ty nejintenzivnější mohly vypuknout až dnes dopoledne, kdy se obě třídy vydaly do sálu a vrhly se na výzdobu, aranžování, zkoušení a stěhování. Nazkoušet slavnostní nástup, nafouknout balónky, umístit ozdoby, domluvit poslední detaily – to vše je práce těch, kteří pak večer přijdou ve slavnostním a stanou se hvězdami večera.

Pod dohledem třídních učitelů Mgr. Daniela Kříže a Mgr. Libuše Chvostové proběhly dopolední přípravy bez velkých komplikací a vše je snad na večer připraveno. Maturanti se pak sejdou dvě hodiny před začátkem plesu, aby si ještě jednou vyzkoušeli nástup, tentokrát v šatech, prokonzultovali podrobnosti s osvětlovačem, zvukařem, kapelou a moderátorem a v 19 hodin vše vypukne. Hrají Bosáci a moderuje Coco Jambo.