Střípky z gymnázia

Gymnazisté vyrazili do Francie

,

Podívat se do země galského kohouta dostali letos možnost studenti francouzštiny, ale nejen oni. Mgr. Zdeňka Výborná pro ně připravila zájezd do Paříže a Normandie. Od pondělí 11. do soboty 16. června tak více než čtyřicítka studentů poznávala krásy této západoevropské země.

Pod vedením Mgr. Výborné, za doprovodu Mgr. Lucie Albrechtové a průvodcování Mgr. Věry Říhové strávili úterý v Paříži ohlédnutím za historií vzdálenou i méně vzdálenou. navštívili věhlasnou katedrálu Notre Dame, prohlédli si díla impresionistů a jejich následovníků v Musée d’Orsay, zastavili se v Invalidovně u hrobu Napoleona a zdolali také symbol Paříže, Eiffelovu věž.

Po noclehu v Rouenu je čekal středeční program na severozápadním pobřeží země, v Normandii, kde se mimo jiné prošli po vyloďovacích plážích z 2. světové války v Arromanches, a nevynechali ani jedno z nejkrásnějších míst celé země, klášter Mont Saint Michel.

Čtvrtek byl zasvěcen mimo jiné zámku ve Versailles a dalšímu ze symbolů Paříže, pahorku Montmartre, kde se nalézá architektonicky pozoruhodná bazilika Sacré-Coeur i kabaret Moulin Rouge.

Poslední den strávili všichni v Centre Pompidou, moderním kulturním centru francouzské metropole, dále se podívali do tržnice Les Halles a Louvru.

Spokojeni a seznámeni s francouzskými pozoruhodnostmi, vrátili se všichni v sobotu domů. Už zítra však řada studentů odjíždí na další jazykový poznávací zájezd, tentokrát do německých Drážďan.