Střípky z gymnázia

42 kilometrů a úspěšní gymnazisté

,

Běžecký tým studentů z Gymnázia Příbram vyrazil během dubna a května dvakrát do Prahy, a to na Juniorský maraton. Zpátky do Příbrami s sebou přivezl dva velké úspěchy – v semifinálovém kole Prahy a Středočeského kraje Juniorského maratonu 2023 gymnazisté zvítězili a v republikovém finále skončili čtvrtí.

Juniorský maraton je štafetový závod pro středoškoláky. Soutěží v něm desetičlenná družstva, která mají za úkol společně zdolat maratonskou trať o délce 42,125 km. Každý student z týmu běží určitý úsek.

Deset běžců z Gymnázia Příbram a pan učitel Souček se tedy 25. dubna vydali do Prahy na krajské semifinálové kolo Prahy a Středočeského kraje Juniorského maratonu 2023. Více než 42 km dlouhou trať zdolávali Václav Vejr (15:51), Filip Švancar (16:04), Anna Karasová (15:59), Matouš Petrilák (15:13), Tereza Placatková (15:58), Michal Švarc (13:36), Natálie Fraňková (16:07), Adéla Steinsová (15:15), Matěj Šolc (13:17) a Matěj Placatka (13:27). Týmu gymnazistů se podařilo získat celkové první místo, a to s nejrychlejším časem z republiky.

Tento úspěch zařídil družstvu postup do finále. To proběhlo také v Praze, a to 7. května v rámci prestižního Pražského mezinárodního maratonu.  Ve finále soutěžilo 24 nejlepších týmů z republiky. Studenti Gymnázia Příbram se s časem 2:31:56 umístili na čtvrtém místě. Medailová pozice jim unikla pouze o minutu a několik sekund.