Střípky z gymnázia

GymBand zahraje s Australany v sobotu v estrádním sále

,

Sobotní koncert školního orchestru Gymnázia Příbram GymBand a australského orchestru NBSC Manly Campus Jazz Orchestra a Jazz Ensemble ze Sydney se nakonec uskuteční v estrádním sále kulturního domu v Příbrami a nikoliv, jak bylo původně plánováno, na náměstí 17. listopadu. Důvodem je předpověď počasí, která předpokládá ochlazení a srážky.

Čeští a australští hudebníci na koncert zvou všechny, kdo mají rádi dobrou hudbu především z oblasti popu, jazzrocku, filmových skladeb nebo i funku. Od 18 hodin zahrají nejprve hosté ze severního předměstí Sydney, následovat je budou muzikanti z GymBandu, kteří představí i tři repertoárové novinky, a nakonec se všichni pokusí o krátké společné vystoupení – na jeho secvičení totiž budou mít jen pár desítek minut. Australští hudebníci, kteří jsou na turné po Evropě, přijedou celkem se třemi soubory. Na koncertě vystoupí dva z nich, dvacetičlenný NBSC Manly Campus Jazz Orchestra a menší NBSC Manly Campus Jazz Ensemble.

Pro návštěvníky koncertu bude připravený bar s občerstvením, na hudebníky pak čeká raut ve škole. Organizaci akce zajišťuje město Příbram, za jehož finanční podpory se také koncert koná. GymTV bude koncert vysílat živě.

Foto: Ondřej Luks, Advanced Life Photography