Střípky z gymnázia

Dvojitý robotický úspěch

,

Stejně jako minulý rok i letos uspořádalo ČVUT pro studenty základních a středních škol Robosoutěž – klání robotů ze série Lego Mindstorms. A stejně jako minulý rok nechyběla reprezentace Gymnázia Příbram, dokonce i s novým přírůstkem. K původním dvěma týmům totiž přibyl třetí. Všechny pod vedením Mgr. Václava Beneše.

Úloha byla letos záludnější a umožňovala mnohem víc řešení. Nesla název Střelnice a úkolem bylo posbírat barevné míčky ze hřiště a dostat je do kruhu odpovídající barvy v terči. Po hřišti se tak prohánělo všechno od dopravníkového pásu, až po roboty připomínající kombinaci kombajnu a středověkého obléhacího stroje.

První kolo soutěže probíhalo ve čtyřech předkolech. Toho třetího se účastnil tým veteránů Mindmaze. Těm se ale i přes úspěch v první části soutěže nepovedlo kvůli dvěma závadám za sebou postoupit. Skončili tak na deváté příčce. Lépe se vedlo dvěma týmům, které zvolily čtvrté předkolo. Veteráni Mindbreak 1 (Jan Hlaváč, Vojtěch Bešťák, Vojtěch Ježek) a nováčci Mindbreak 2 (Jan Oravský, Petr Procházka, Jiří Hrubant) totiž skončili na pátém, respektive třetím místě a kvalifikovali se tak na grandfinále. To se bude konat 15. prosince a do té doby mají čas roboty upravit a vylepšit.