Střípky z gymnázia

Dveře gymnázia se po roce znovu otevřely

,

Už tradiční Den otevřených dveří Gymnázia Příbram se letos konal 3.prosince. Do školní budovy zavítalo velké množství zájemců o studium, pro které si žáci a učitelé připravili bohatý program plný ukázek výuky a informací o předmětech a gymnáziu.

Návštěvníci mohli vidět nejen rytmickou taneční sestavu dívek ze sekundy a také výkony basketbalistů a gymnastů gymnázia. V knihovně se hrály deskové hry a v učebně IVT se návštěvníci seznámili s různými vzdělávacími programy. V zeměpisu se pracovalo s atlasy a tablety, na kterých se daly zahrát například všelijaké zeměpisné kvízy. Nechyběly ani prezentace cizích jazyků a výměnných pobytů či poznávacích zájezdů do zemí, ve kterých se právě těmito jazyky mluví – angličtina, francouzština, němčina a ruština. A nezůstalo se jen u prezentací. Ve francouzštině se nabízela ochutnávka palačinek, v němčině jste se mohli naučit jeden z německých jazykolamů a v ruštině zhlédnout umělecké vystoupení. Prezentoval se také program Cena vévody z Edinburghu a projekty Comenius-Erasmus+ a KES, díky kterým se mohli studenti vypravit například do italské Savony nebo strávit týden v partnerské škole Krále Edwarda VI. v anglickém Southamptonu.

V učebně biologie se mikroskopovalo a došlo i na pitvu kapra. Spoustu efektních a ohromujících pokusů potvrzujících různé fyzikální či chemické zákony bylo možné vidět či si je dokonce na vlastní kůži vyzkoušet v chemické laboratoři a učebně fyziky. Také jste se mohli podívat, jak vypadá výuka dějepisu, nebo si dojít na věštbu z ruky a zahrát si různé psychologické hry či si udělat osobnostní testy. Umělecké duše si mohly dojít poslechnout školní orchestr GymBand a zpěvem nadané studenty gymnázia. Ve výtvarném ateliéru se tvořilo z keramiky a ve školní televizi GymTV si návštěvníci mohli vyzkoušet, jaké to je moderovat zprávy. Večer se pak ještě asi 70 rodičů a zájemců o studium sešlo s vedením školy na informativní schůzce.

Program byl opravdu pestrý a na své si přišel opravdu každý. Další Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 24.ledna dopoledne.