Střípky z gymnázia

Dvě stovky studentů dnes oblékly pyžamo

,

Dress code, který na dnešní den vyhlásila třída 4.B, zněl jednoznačně: pyžamo. Téměř dvě stovky studentů tak dnes vyměnily pohodlná trička a kalhoty za ještě pohodlnější pyžama. Někteří do školy dorazili tak, jak ráno vstali, jiní do svého oblečení vložili pořádnou dávku originality a vtipu.

Akci svolali Marek Nepožitek a Klára Červená prostřednictvím sociální sítě Facebook. Od úterního večera se zde nemluvilo o ničem jiném a svou účast potvrdilo 150 lidí. „To, co se dnes odehrálo nikdo nečekal. Téměř všichni byli v pyžamu,“ říká Marek. „Mysleli jsme, že nebudeme zapadat mezi lidi, co budou oblečení normálně. Ale opak byl pravdou a nezapadali ti, co neměli pyžamo.“

Předepsaný dress code dodrželi také někteří profesoři. Dorazila i paní Pahorecká se svým synem Vítkem. „Nevím, jestli dát Vítkovi spací overálek s medvídkama, s tučňákama, puntíkatý nebo arabský s velbloudama. Je ve věku, kdy mu na image hrozně záleží,“ napsala na Facebooku.

Pyžamový den se bezesporu povedl – shodují se na tom ti, kteří se ho zúčastnili. I organizátoři. Podle jejich slov budou rádi, když se událost Dress code stane tradicí. Třeba i s jinými tématy. Ovšem příští rok už to bude na někom jiném. Jedno je ovšem jasné: pohled na studenty v pyžamech je unikátní a nenabízí se každý den.

Všechny fotografie najdete v galerii na našem Facebooku!