Střípky z gymnázia

Druháci i sexta si na výletě opravdu užívali

,

Konec července je každoročně symbolem poznávacích zájezdů a výletů. Na vícedenní třídní výlet se vydávají druhé ročníky a sexta. Jinak tomu nebylo ani letošní rok.

Odliv studentů na výlety zahájila třída 2.C, která se v týdnu od 13.6. vydala do Anína u Sušice, kde byli ubytováni v chatkách. Jedním z jejich cílů bylo sjet na raftech řeku Otavu. Jeden den si ale také užívali v korunách stromů v lanovém centru v Sušici a podnikli také několik výletů. Pod vedením učitelů Lucie Albrechtové a Karla Heřmana a s bohatým programem jim tento týden rychle uběhl.

Další týden převzaly výletní štafetu ostatní tři třídy. I třída sexta pojala svůj výlet ve sportovním duchu. Ubytováni byli stranou od civilizace v blízkosti Nové Pece. I oni jeden den sjížděli řeku, v tomto případě Horní Vltavu. Vydali se ale také na kolech a in-line bruslích okolo Lipenské nádrže, či pěší tůru na vrchol hory Plechý, ležící na hranici s Rakouskem. Kilometry jim doslova ubíhaly celý týden pod nohama. I počasí bylo příjemné, přestože často pršelo. Ani fyzicky náročný program nezměnil jejich kladné hodnocení výletu.

Další třída, 2.B odjela do CHKO na Křivoklátsku, do Zbirohu. Odtud podnikali výlety do okolí. Jedním z nich byl například výlet ke Kryjskému jezírku. Dále si pro ně také připravili jejich spolužáci kurz sebeobrany nebo cvičení na stepech. Další volný čas navíc věnovali volejbalu, badmintonu nebo lakrosu. S jejich třídní učitelkou, Štěpánkou Očenáškovou byl druhým učitelským dozorem pan Ondřej Kopáček, který překvapil svými kuchařskými schopnostmi a ujal se vaření pro celou třídu.

Poznávat další místa České republiky jela i třída 2.A pod vedením profesorek Jany Štědroňské, Lenky Pavelkové a pana Musila. Ti odjeli vlakem do kempu v Soběšíně, odkud druhý den vyjeli do Kácova, kde na ně už čekaly rafty. Na raftech sjeli řeku Sázavu až do kempu, odkud se druhý den vydali do Ratají a následující den až do Sázavy. Během klidné plavby si užívali všichni sluníčka a krásné přírody, ale i kulturních památek jako je zámek v Kácově, hrad v Českém Štemberku nebo Sázavský klášter. Počasí bylo často dosti zákeřné, studenti už ale svým opálením prozrazují, že i jim nakonec přálo.

Třídní výlety zůstanou tak pro všechny pěknou vzpomínkou a tím nejlepším zakončením mnohdy náročného školního roku.