Střípky z gymnázia

Dívky bojovaly o pohár Corny v Břeclavi

,

Velkého sportovní úspěchu dosáhlo letos Gymnázium Příbram ve 27. ročníku středoškolského atletického poháru Corny. Do této soutěže se zapojilo kolem sedmnácti tisíc škol.

Družstvo dívek ve složení: Soňa Vyskočilová, Věra Stejskalová, Aneta Dubová, Judita Králíková, Eliška Hipčová, Karolína Langerová, Monika Kubalová, Nikola Krýdová, Kristýna Mázdrová a Lea Enenkelová postoupilo do krajského finále, které se konalo ve Staré Boleslavi, kde dívky podaly skvělé výkony a obdržely první místo a postup do republikového kola. To proběhlo v pondělí 10. a úterý 11.října v Břeclavi.

V pondělí všichni zúčastnění přijeli do Břeclavi a byli ubytováni. Večer i přes deštivé počasí probíhal individuální trénink, zkouška závodní dráhy a přípravy na všechny disciplíny. Následující den mezi 10. a 13. hodinou proběhl samotný závod. Přímo na závodiště zavítala dokonce sama patronka soutěže, olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem, Barbora Špotáková. Ještě než závod začal, bylo možno zíkat její autogram. Po ukončení závodu následoval oběd a po něm se všichni přemístili do budovy kina, kde proběhlo vyhlášení výsledků a Barbora Špotáková předala diplomy.

„Myslím, že celkový výsledek byl dobrý, ale možná bychom měly i na vyšší umístění.“

Aneta Dubová

Dívky z našeho gymnázia se umístily na 14. místě ze 16 zúčastněných. „Myslím, že celkový výsledek byl dobrý, ale možná bychom měly i na vyšší umístění. Dokonce jsme se tam oproti kraji zlepšily o 150 bodů. Ale konkurence byla veliká,“ hodnotí závod Aneta Dubová, která také přebírala diplom. „Bára Špotáková byla velice ochotná a milá. Při předávání diplomu jsem si s ní podala ruku a prohodila pár slov.“ Diplom za první místo si odvezlo družstvo dívek z Gymnázia Šumperk. „Nevěřili byste, kolik holek z ostatních škol se atletice věnuje. Byly opravdu výborné a rychlé.“

Všem dívkám gratulujeme! Už jejich umístění v kraji a následný postup je hoden velkého obdivu. Bylo to vůbec poprvé, co Gymnázium Příbram do republikového kola postoupilo. Doufejme, že jejich úspěchy budou sloužit jako inspirace pro soutěžící do dalších ročníků soutěže.