Střípky z gymnázia

Děvčata měla největší sílu

,

Krajské finále v silovém čtyřboji dívek hostila Střední odborná škola a střední odborné učiliště Vlašim. A dívky z Gymnázia Příbram je doslova ovládly. Zvítězily jako družstvo a v kategorii jednotlivkyň obsadily všechna tři první místa.

Do Vlašimi se sjelo celkem osm družstev ze Středočeského kraje. Děvčata nejprve soutěžila ve šplhu na 4,5metrové tyči. V této části obsadila Dominika Rozmajzlová z Gymnázia Příbram dělené první místo v čase 3,50 s. Druhý nejlepší čas (3,80 s) měla další gymnazistka Monika Kubalová. Následoval trojskok z místa. Ten výkonem 730 cm ovládla opět Dominika Rozmajzlová, následována svojí týmovou kolegyní Kateřinou Šimůnkovou (650 cm). V hodu tříkilogramovým míčem skončila na děleném prvním místě také Dominika Rozmajzlová (780 cm). Ta tedy neovládla jen poslední disciplínu (sedy-lehy), kde ale pro změnu zvítězila Kateřina Šimůnková (60 sedů-lehů za minutu) před Monikou Kubalovou (58).

V celkových výsledcích družstev tak bylo pořadí následující: 1. Gymnázium Příbram A (632 b.), 2. Gymnázium Vlašim (534 b.), 3. Gymnázium Benešov (507 b.), … 5. Gymnázium Příbram B (467 b.).

Družstvo A reprezentovaly Dominika Rozmajzlová (kvinta), Kateřina Šimůnková (1.B), Monika Kubalová (septima), Jana Schejbalová (kvarta). Do výsledku družstva se započítávají výsledky nejlepších tří. Gymnázium postavilo také druhý tým, který obsadil 5. místo ve složení Veronika Skoupá (kvinta), Michaela Větrovská (2.C) a Natálie Pihávková (3.B).

Mezi jednotlivci soutěž ovládla Dominika Rozmajzlová, která počtem 233 bodů navíc vytvořila rekord soutěže. Druhá skončila Monika Kubalová (202 b.) a třetí Kateřina Šimůnková (197 b.). Teprve za nimi se umístily reprezentantky dalších škol.

Obrovský úspěch úspěch násobí také fakt, že družstvo A Gymnázia Příbram mělo nejnižší věkový průměr ze všech družstev. Děvčata, která za vynikající výsledek vděčí také své průpravě v příbramských sportovních klubech, v soutěži vedl Mgr. Bedřich Roth, který uvedl: „Bylo potřeba je zbláznit, bez toho by to nešlo. To je základ.“

Republikové kolo čeká na dívky v Karviné 10. a 11. dubna. Tak hodně štěstí!