Střípky z gymnázia

Den proti násilí a kriminalitě

,

Ve čtvrtek 22 dubna neproběhly pouze přijímací zkoušky, ale také již dlouho připravovaný projektový Den proti násilí a kriminalitě. Celkem proběhlo dvanáct workshopů, týkajících se sebeobrany v krajní nouzi, kriminality, kouření, závislosti na drogách, extremismu nebo problémům ve společnosti a šikany.

Akce začala úderem deváté hodiny a besedy probíhaly paralelně, přičemž každá třída se zúčastnila právě dvou přednášek. Ty trvaly vždy 90 minut a zapojovaly se do nich i bývalí či současní studenti gymnázia.

Akce probíhala pod záštitou RNDr. Ludmila Šmejkalová a třídy sexty, kterým patří velký dík za skvělou organizaci. „Celá akce proběhla tak, jak jsem předpokládala. Myslím si, že to rozhodně nebylo zbytečné,“ uvedla Šmejkalová. Studenti se tak dozvěděli, jak se bránit v případě napadení nebo jak napadení vůbec předcházet. Pro některé byly zase připraveny přednášky o historii kouření nebo o práci Policie ČR, kde gymnazistům tříd 3.C a 1.A tiskové mluvčí policie a člen zásahové jednotky ukázali některé zbraně a vybavení. V hudebním sále zase manažer prevence proti kriminalitě města Příbram, Milan Fára, společně s fotbalisty 1. FK Příbram vedl besedu Fotbal proti zločinu. Celá akce skončila v půl jedné.