Střípky z gymnázia

Češtináři zabojovali

,

Jako každý rok se i letos konala olympiáda z českého jazyka. Ta je rozdělená do dvou kategorií, první kategorie je pro studenty nižšího gymnázia a druhá pro studenty vyššího gymnázia. Do okresního kola postupují vždy první dva z kategorie.

Školní kolo proběhlo 6. prosince tradičně v jídelně v budově Legionářů, díky slučování s druhou budovou se olympiády mohli zúčastnit i studenti z budovy Balbínova. O letošní 49. ročník byl enormní zájem, z obou budov příbramského gymnázia se dohromady přihlásilo okolo 50 účastníků. Olympiáda se skládá ze dvou částí: z gramatiky a ze slohu. Na obě části mají studenti 120 minut. 

První kategorii vyhrála Diana Smíšková z kvarty, o pouhý bod za ní se umístil Matěj Pánek také z kvarty. Na třetím místě skončily Tereza Drmlová a Kateřina Procházková z kvarty se stejným počtem bodů, tím pádem se z nich stávají náhradníci.

Ve druhé kategorii zvítězila Kateřina Podrázská ze 4.A, druhé místo obsadila Barbora Stibůrková z oktávy a dělené třetí místo mají Valentýna Jarošová a Hana Kopecká (4.A a oktáva).