Střípky z gymnázia

Blíží se 2. ročník Ob(z)orů (AKTUALIZOVÁNO)

,

Po loňském úspěšném prvním ročníku připravují organizátorky z řad gymnazistek druhý ročník projektového dne Ob(z)ory. Ten se uskuteční v pondělí 18. září dopoledne. Gymnazisté se tak znovu budou moct setkat s absolventy gymnázia a současnými vysokoškoláky, kteří jim neformálně předají mnoho cenných zkušeností z vysokoškolského života. Studenti se dozví nejen spoustu informací o daných oborech a rozšíří si tak své obzory (jak zní motto a slovní hříčka v názvu akce), ale rovněž získají řadu postřehů o možnostech brigád, volnočasových aktivitách, ubytování a dalších aspektech vysokoškolského života.

Letos akce proběhne na obou pracovištích, v budově Legionářů pro 3. a 4. ročník 1., 2., 3. a 4. hodinu, v budově Balbínova pro 2.-4. ročník 2. a 3. hodinu. Připraveny jsou besedy se studenty pestré škály oborů – od medicíny přes práva až po umělecké školy.


Aktualizováno:
Další novinkou – týká se pracoviště Legionářů – je nultý blok, který 1. vyučovací hodinu nabídne tři besedy týkající se všeobecných aspektů a možností vysokoškolského studia.


Gymnazisté najdou průběžně aktualizované informace na webové stránce projektu a na nástěnkách v obou budovách. Přihlašovat se na besedy budou od úterních 18 hodin, kdy jim na školní email přijdou pokyny spolu s přihlašovacím odkazem. Přihlásit se bude možné na jednu besedu v každém bloku. Akce se týká všech studentů daných tříd – ti, kteří se nepřihlásí, budou na besedu přiřazeni.

Druhý ročník akce organizuje na pracovišti Legionářů stejný tým jako loni: oktavánky Magdaléna Studená, Alžběta Dvořáková, Lada Telenská, Barbora Stachová, Tereza Placatková; na pracovišti Balbínova pak Magda a Alžběta Neporovy.

Reportáž GymTV z 1. ročníku  |   Článek z 1. ročníku