Střípky z gymnázia

Babí léto GymBand nezkropilo

,

Školní orchestr Gymnázia Příbram GymBand si – s nadsázkou řečeno – orámoval léto 2015 dvěma otevřenými koncerty: na začátku června vystoupil na Dvořákově nábřeží v rámci Festivalu Antonína Dvořáka a dnes na na pozvání Města Příbram na náměstí T. G. Masaryka jako jeden z orchestrů účinkujících v cyklu koncertů Příbramského babího léta.

I toto vystoupení uváděl před početným publikem a pod dohledem shovívavého počasí jako vždy elegantně vtipný Václav Bešťák a od dirigentského pultíku vedla Mgr. Miloslava Šmolíková. Oproti červnovému koncertu zazněla navíc třeba skladba What a Wonderful World, známá v podání Louise Armstronga, ale nechyběly ani repertoárové stálice GymBandu. A tradičně také sólově vystoupil klavírista a aranžér Adam Závodský.

Po GymBandu přišlo na řadu vystoupení Roof Bandu, kapely ZUŠ Příbram I, a celé odpoledne završil koncert Příbramského bigbandu.

GymBand teď čeká částečná generační obměna; někteří jeho členové, zvláště maturanti, se postupně budou chystat na zkoušku z dospělosti, a tak, jak připomněla jeho vedoucí, GymBand uvítá nové členy na jakýkoliv nástroj.