Střípky z gymnázia

Anglie ve slunci i v mlze

,

I letos se uskutečnil jazykový poznávací zájezd do Anglie. Celá skupina odjela v neděli 2. června v 11 hodin pod dozorem paních profesorek Elišky Chovancové a Mileny Hrabíkové. Zájezdu se zúčastnili především žáci tercie, dále se připojili studenti druhých a třetích ročníků.

První den strávili na cestě, přes Eurotunel se dostali do Anglie, kde již druhý den v 5:30 začala jejich první prohlídka Londýnem. Žáci měli možnost prohlédnout si jedny z nejznámějších památek Velké Británie jako například: Big Ben, London Eye nebo Tower Bridge. Večer se studenti dostali ke svým hostitelským rodinám, ve kterých bydleli po celou dobu pobytu.

Další dny skupina navštívila město Brighton, Canterbury, museum Sherlocka Holmese, Buckingham palace, Museum voskových figurín Madame Tussaud a Trafalgar Square. Měli možnost si nakoupit v Primarku, Poundlandu, několikapatrových obchodních domech, M&M’s obchodě a mnoha dalších.

Celým poznávacím zájezdem studenty provázela paní průvodkyně Pavla, která nejenom žákům řekla mnoho zajímavých informací o Anglii, ale také je například naučila, jak z SPZ značek poznat stáří auta a místo, kde byla značka vyrobena.

Skupina příbramských studentů se vrátila v sobotu 7. června odpoledne.