Střípky z gymnázia

Angličtináři ve školním kole

,

Předvést to nejlepší, co v angličtině dokáží. S tímto cílem v úterý 4. ledna přistoupilo mnoho studentů k účasti ve školním kole olympiády v angličtině. V tento den se soutěžící snažili prokázat své schopnosti v písemném kole; v poslechu a porozumění textu. Do ústního kola pak v každé z kategorií (prima/sekunda, tercie/kvarta, vyšší gymnázium) postoupila hrstka těch, kteří dosáhli nejvyšších bodových hodnocení.

S jednodenním odstupem, tedy ve čtvrtek, přišel čas na zkoušku verbální komunikace. Z nejmladších gymnazistů se do této části olympiády dostali 4 sekundáni, z nichž byl zvolen vítězem Matyáš Herwig. Následován byl Šimonem Páterem a Klárou Lhotkovou. O kategorii výše se opět potvrdila dominance starších, respektive kvartánů; na nejvyšší stupínek se postavil Diego Valentini, o jeden níže pak Eliška Trunečková a vítěznou trojici doplnil Bonifác Smíšek. Ne vždy zvítězili nejstarší. Výjimka se vyskytla mezi studenty vyššího gymnázia, kde nejlepší schopnosti předvedl kvintán Petr Hegedűs. Druhé místo si vysloužila Magdaléna Hrkalová (septima), třetí byl Jakub Šmejkal ze sexty.

Všichni vítězové postupují do okresního kola. Pro vyšší gymnázium a střední školy je jeho letošním pořadatelem Gymnázium Příbram. Soutěžící nižších kategorií přivítá tradičně Základní škola Jiráskovy sady.