Střípky z gymnázia

5x Jarní olympiáda

,

Pátým rokem už skoro zažitý symbol jara, Jarní olympiáda. Tato akce je zvláštní hlavně jednou věcí: na Jarní olympiádě studenti nejsou provázeni, ale naopak se stávají průvodci. Jejich úkolem je projít spolu se žáky Základní praktické a speciální školy Příbram sérií stanovišť, tak, aby nasbírali co nejvíce bodů. Každé družstvo soutěží, jak může, až se nakonec setkají ti nejlepší na stupních vítězů. Letos se na nejvyšší příčky vyšplhalo Německo, Švédsko a Japonsko.

Role organizátorů se ujaly 2.C, 1.B a kvinta. Pod taktovkou paní učitelky Hany Kuchyňkové a Marcely Haškové si připravili propracovaný program. K vidění byly disciplíny jako skákání v pytli, limbo, skládání puzzle, nebo házení na koš. Nesmíme však zapomenout ani na kulturní stránku této akce. Tvořivé dílny nabídly výrobu velikonočních zajíčků nebo malovaných vajíček z krepového papíru. A k uvolněné atmosféře přidalo vystoupení zpěvačky Kateřiny Krejčí.

S veselou náladou a sladkou odměnou v ruce nakonec se děti rozprchly, a tím skončil i pátý ročník Jarní olympiády. Na shledanou za rok!

Video z Jarní olympiády: