Střípky z gymnázia

2.C ve skalách

,

Ani 2.C neotálela s výletem a konec školního roku od 16. 6 do 19. 6. pod dohledem Mgr. Bedřicha a Mgr. Pavly Karasové strávila v kempu pod Prachovskými skalami. V pondělí brzo ráno se všichni sešli na vlakovém nádraží a mohlo se vyjet. Po dlouhé cestě vlakem se konečně dorazilo do kempu a studenti se mohli ubytovat.

I když byli všichni z náročné cesty unavení, ještě ten samý den se vydali poznávat krásy Prachovských skal. Tato procházka nemohla být zakončena jinak než zaslouženým posilněním v jednom z mnoha kiosků. Večer se nesl v duchu odpočinku. Ráno se studenti vydali vlakem do Turnova, kde z jedné vyhlídky mohli sledovat celý Turnov a jeho okolí. Kolem Hruboskalska se došlo až k hradu Valdštejn, kde se odehrávalo představení Albrechta z Valdštejna. Skupina studentů v čele s panem učitelem Rothem navštívila ten samý den také Adamovo lóže nebo hřbitov horolezců. Celý výlet zakončil oběd s výhledem na Hruboskalské skalní město. Protože bylo slunné počasí, byla využita i šlapadla, která byla na rybníku v kempu k vypůjčení Večer si všichni společně sedli a hráli společenské hry. Třetí, a také poslední den, se mohli studenti těšit na známý a krásný hrad Trosky, kam se šlo tentokrát. Ráno se vyjelo opět vlakem a pak všechny čekala krátká, za to náročná cesta, ale výhled stál za to!

S výletem se studenti rozloučili ve formě paintballu a večerního dobrého jídla. Ve čtvrtek se brzo ráno vyjelo vlakem opět domů.

Krásné počasí dopřálo studentům, aby si tento výlet užili a ukončili tak i školní rok.