Střípky z gymnázia

2.A po širým nebem i ve wellness

,

Ve dnech 9. až 13. 6. se třída 2.A v čele s Mgr. Milenou Hrabíkovou a Mgr. Petrem Vocílkou zúčastnila ozdravného pobytu v rekreačním středisku Nad Starým mlýnem. V pondělí v brzkých ranních hodinách hrstka odvážlivců oprášila svá kola a šlápla do pedálů, zbytek třídy volil raději pohodlnější cestu autobusem. Přesto cesta zmohla všechny studenty, a tak byl první den pouze odpočinkovým. Den jsme vesele zakončili hudebním večerem v doprovodu kytar a foukacích harmonik.

Druhý den nastartovala vedená rozcvička, která všechny studenty jistě příjemně naladila. Po snídani si už skupina sbalila zásobu tekutin a svačinu, nahodila batohy na záda a vydala se vstříc okolním vesnicím. Po úspěšném přesunu do malé vesničky jménem Skryje se studenti vydali za poznáváním přírody, a to ve formě stezky k místní přírodní rezervaci Jezírka.

Ve středu studenty čekal další turistický zážitek. Ranní rozcvička nechyběla ani dnes a po snídani se třída vydala směrem na Křivoklát. Po delší procházce a výšlapu na hrad se studenti dočkali zaslouženého panorama a taktéž vydatného oběda. Na cestu zpátky už byl zarezervován autobus, a tak za doprovodu písní skupina vyrazila zpátky do střediska.

Čtvrtek se na nás všech podepsal ve formě puchýřů, otoků a jiných bolístek, a tak byl program jasný: regenerace a odpočinek. Tento jasný plán nám výrazně ulehčilo wellness zařízení přímo v areálu. Někteří si dopřávali tohoto zařízení, jiní dospávali probdělé noci a další zas krátili čas hraním deskových her. Večer se mnozí z nás dočkali toho, na co se nejvíc těšili – na noc strávenou pod širým nebem, jako správní zálesáci. Než jsme se zachumlali do svých spacáků, znovu jsme si notovali známé písně v doprovodu kytary. V pátek už všem nezbývalo nic jiného, než si sbalit kufry a vyrazit směrem domů.

I když nás sužovaly vcelku vysoké teploty, výlet se opravdu vydařil a my tímto děkujeme našim čilým pedagogům za pevné nervy.