Střípky z gymnázia

Zmrazovač rozehřál diváky

,

Kočovné divadlo Ad Hoc potěšilo studenty gymnázia 8. prosince představením Zmrazovač (Il Congelatore), které se odehrálo v příbramském divadle Antonína Dvořáka na malé scéně. Členové souboru se divadlu věnují jen jako koníčku a někteří z herců jsou bývalými studenty našeho gymnázia.

Na hodinu a půl se skoro všechny třídy vyššího gymnázia dostaly díky představení do doby prohibice v USA. Komediální operní drama bylo rozděleno do tří dějství. V prvním jednání se objevují imigranti z Evropy na lodi do USA. Pivello, Ital, který se na lodi potká s Carmaid z Francie, jede za svým strýčkem z New Yorku. Ten tam vlastní restauraci a potřebuje pomoct s obchodem. V další části už je Pivello členem strýcovy mafiánské rodiny. Kariéra novinářky Carmaid vypadá nadějně. S mladým Pivellem se novinářka sejde a zamilují se do sebe. Poté ale Pivello dostane od strýce Dona rozkaz, aby novinářku, ohrožující jeho kariéru, zastřelil. To ovšem nedokáže a příběh končí zdánlivou spravedlností. Kdokoliv by s něčím nesouhlasil, je zde pravidlo – peníze téměř vždy napomůžou.

Představení, které je vlastně operou, protože herci nejen vystupují ve svých rolích, ale a zároveň také zpívají a hrají na hudební nástroje, a to přímo úryvky ze známých světových árií, už získalo několik cen na festivalech amatérského divadla. Divadelní dopoledne, pro některé odpoledne, bylo pěkným zpříjemněním pondělního dne, což dokládá i standing ovation na konci představení.  Všem hercům děkujeme!