Střípky z gymnázia

Zazvonilo jim poslední poprvé

foto: Ondřej Luks (GymTV)

,

Letošním maturantům zazvonilo naposledy 30. dubna. Ten den tradičně od ranních hodin čekali v kostýmech a se zásobou vody a všemožných fix před školou na své mladší spolužáky. Vodou se jako každý rok opravdu nešetřilo. I při sebevětší finanční odměně se nikdo nedostal do školy suchý. I když zde byli odvážlivci, kteří to celé vzali po svém.

V tělocvičnách se 2. a 3. hodinu soutěžilo se 4.A a 4.B. Plácání šlehačkou po obličejích, praskání balónků nebo krmení spolužáků. Největší úspěch opět získala dražba. Studenti i studentky opět zachrastili peněženkou, pokud je zaujala nějaká omluvenka ze zkoušení či škrtnutí malé známky z testu. Hřebem celé této akce jsou ovšem lístky na předbíhání v jídelně. Jako každý rok částka vystoupala opravdu vysoko. Závěrem ještě proběhlo předání pomyslné štafety třetím ročníkům.

Pak maturantům zazvonilo opravdu naposledy a společně opustili školu. A nyní jim můžeme jen popřát pevné nervy, hodně malých i velkých úspěchů v životě a hlavně hodně štěstí u maturity.

Foto: Ondřej Luks