Střípky z gymnázia

Z profilu dnes potřicáté

,

Čtvrté vydání pořadu Z profilu v tomto školním roce bude zároveň jubilejní, třicáté. Hostem živě vysílaného pořadu bude od 19 hodin Lucie Voříšková, která zde bude reprezentovat spolek Rožmitálský zámek. Hlavním tématem tak bude chátrající památka v nedalekém Rožmitálu pod Třemšínem: její historie a také cesta k současnému stavu, budoucnost a samozřejmě i současnost a snahy spolku o oživení místa. Jak se daří památku udržovat, co nejvíce potřebuje, jak může veřejnost pomoci a na jaké akce sem mohou lidé zavítat? I na tyto otázky bude se svým hostem hledat odpověď moderátorka pořadu Magdaléna Studená. Ve vysílání se objeví také množství záběrů z exteriérů i interiérů zámku – tvůrci pořadu se sem totiž v rámci přípravy tohoto dílu vypravili a ještě před květnovým zahájením zdejší turistické sezóny si zámek právě v doprovodu Lucie Voříškové důkladně prohlédli.

Spolek Rožmitálský zámek, z.s., vznikl v roce 2019 a na zámku působí se souhlasem a ve spolupráci s majitelem, společností Trinity COOP. „Naším cílem je vrátit na zámek život tak, aby se opět stal středem města a komunity. V rámci naší činnosti pořádáme na zámku kulturní, vzdělávací, komunitní a jiné akce. V neposlední řadě se snažíme přispět k tomu, aby objekt dále nechátral a budovu i její okolí udržovat v důstojném stavu. Organizací brigád a podobných akcí se tak navíc snažíme pěstovat kulturu dobrovolnictví a aktivní občanské společnosti,“ uvádí spolek ke své činnosti na webových stránkách.

Pořad Z profilu vysílá GymTV od roku 2018. Jeho hosty jsou zajímavé a inspirativní osobnosti nebo zástupci takových institucí z regionu. Archiv všech vysílání najdete na webu pořadu zprofilu.cz.