Střípky z gymnázia

Z krajského kola basketbalu jsme nepřijeli s prázdnou

,

Krajské pokračování basketbalového turnaje chlapců středních škol proběhlo 21. listopadu 2017 v Poděbradech, kde nemohl chybět ani úspěšný tým Gymnázia Příbram, který si zajistil účast 1. místem v okresním kole, kde se jim podařilo ostatní soupeře převálcovat.

Tým Gymnázia Příbram pod vedením trenéra pana učitele Mgr. Petra Vocílky reprezentovali tito hráči: Oldřich Mokruša, Ladislav Petřík, Martin Horník, Matěj Novák, Martin Navrátil, Johan Králík, Adam Gross a Martin Riesz.

Sehraný tým gymnázia nejdříve nastoupil proti známému soupeři SOU Nymburk. Ač bylo skóre v polovině zápasu vyrovnané, náš tým těsně podlehl 21:25. Tento rozjezdový výkon jako by nastartoval příbramské hráče a následující soupeř z Mladé Boleslavi poznal, že v Příbrami se hraje rychlý a taktický basketbal. Mladoboleslavský tým vůbec na příbramský „mančaft“ nestačil, a proto byl vidět na tabuli konečný výsledek 31:11 pro Gymnázium Příbram.

V play-off části narazili naši chlapci na favorita turnaje, a to nymburské basketbalové gymnázium, za které nastoupili hráči z juniorské extraligy a několik reprezentantů do 19 let a tím pádem se náš tým do finále neprobojoval, ale zahrál si o 3. místo. V posledním střetnutí si chlapci změřili síly s Gymnáziem z Benešova. V tomto závěrečném zápase dokázal trenér pan učitel Mgr. Petr Vocílka dovést hráče do vítězného konce s výrazným náskokem 22:8 díky výbornému režírování hry.  Tým gymnázia si tak odvezl krásné 3. místo a středoškolský pohár.

Chlapcům z basketbalového týmu patří poděkování za výbornou reprezentaci školy. Přejeme nadějným basketbalistům mnoho úspěchů v dalších kláních!