Střípky z gymnázia

Vyměnit batoh za popelnici?!

,

V pondělí 17. října nechali gymnazisté aktovky doma. Den bez školních batohů se letos na půdě školy sice uskutečnil poprvé, ale účast byla i přes to víc jak hojná – a to v obou budovách.

A v čem spočívá bytí bez batohu? Náležité je vymyslet co nejoriginálnější řešení toho, jak do třídy dopravit všechny učebnice, svačiny, psací potřeby a další komponenty. Důležitá je neotřelost a odvaha vůbec s náhradním, mnohdy dost roztodivným zavazadlem do školy vyrazit.

Odolávat podezíravým pohledům na ulici, v autobuse nebo na zastávce museli všichni ti, kteří vzali #Nobackpack day opravdu vážně. Na chodbách se pak během dne objevovali studenti s kufry (ať už novodobými či historickými), ledničkami do auta, basami od piv, pouzdry na hudební nástroje nebo s nákupními košíky.

Ojedinělejší pak byly různé další předměty na kolečkách – vozíky, kárky, kolečka a kočárky nebo dokonce sekačka a popelnice. Několika žákům se povedlo nacpat obsah batohu i do velmi omezených prostor s ještě obtížnější přepravou – například do pneumatiky či tiskárny.

Celému dní velela radost z maličkostí a povedenost neobvyklých zavazadel. Jak studenti, tak učitelé si celou akci užili. Do příštích let se můžeme těšit například na vyhlášení nejoriginálnějšího nebatohu.