Střípky z gymnázia

VIDEO: Stočesův Memoriál přinesl vyrovnané výkony, skvělou podívanou i senzační atmosféru

,

Tradiční Memoriál Antonína Stočese našel své místo v závěru školního roku i letos, totiž v úterý 28. června. Své síly přišli poměřit studenti příbramských středních škol, přičemž své – a nutno podotknout, že velmi silné – zastoupení mělo samozřejmě Gymnázium Příbram. Napříč věkovými kategoriemi zde závodili ve skoku dalekém, vrhu koulí a stometrovém běhu.

Absolutním vítězem se v kategorii chlapců stal Jan Šindelář s 1745 body. Těsně za ním, s osmibodovým rozdílem, se pak umístil Filip Ksandr. Bronzovou pozici obsadil se 1160 body Michal Rozsypal. Kategorii dívek vévodí Nikola Krýdová s celkovým součtem bodů 1468. Stříbro si ze Stočesova Memoriálu 2011 odnáší Marie Kubátová (1431 bod) a s bronzem a 1392 body odchází Aneta Špínová.

Napříč třídami se utkali i studenti Gymnázia, a to v jedné z divácky nejatraktivnějších disciplín – štafetě dlouhé osm set metrů. Zde na nižším gymnáziu zvítězila třída sekunda s časem 1:56,42, druhé místo obsadila prima – ta zvládla štafetu uběhnout za 2:00,78. Souboj vyššího gymnázia byl ale o poznání dramatičtější. První příčku získala kvinta (1:51,17), druhá v pořadí byla 3.C s časem 1:53,02. Třicetisetinový rozdíl přisoudil třetí místo 3.A.

[jwplayer config=“reportaz“ mediaid=“2476″]

Ve skoku vysokém zvítězil Ondřej Vaner, který spolu s Radimem Stehlíkem a Janem ŠIndelářem podal výkon 170 cm. Mezi dívkami pak vyhrála Eliška Hipčová (150 cm), Andrea Kučerová (145 cm) a třetí s čtvrtou pozicí si mezi sebe dělí Tereza Duchoňová s Veronikou Skoupovou (140 cm).

Kompletní výsledky jednotlivých disciplín jsou k dispozici na nástěnce u tělocvičen.

I letošní Memoriál se velmi zdařil, a to především díky příznivému počasí, které na hřiště přilákalo jak spoustu sportovců, tak řadu diváků, kteří se podíleli na jedinečné atmosféře, jež po celou dobu vládla. Všem zúčastněným patří gratulace, organizátorům pak velký dík.