Střípky z gymnázia

Umění podvádět aneb Hazard v divadle

,

O tom, že podvádět se nevyplácí, se přesvědčili nejen studenti Gymnázia Příbram. V pondělí 23. března večer byla na Velké scéně Divadla Antonína Dvořáka rozehrána nejedna karetní partie. Městská divadla pražská přijela pro všechny nadšence zahrát populární divadelní hru – Hráči, kterou napsal známý ruský spisovatel Nikolaj Vasiljevič Gogol. Diváci tak měli možnost vidět na prknech i známé televizní tváře jako třeba Michala Dlouhého, Martina Písaříka, nebo Jaromíra Noska.

Celý příběh se odehrává v jednom z pokojů penzionu, kam přijíždí hlavní hrdina Icharev (Michal Dlouhý). Ihned se setkává se skupinou karetních hráčů, kteří se ho snaží obrat o peníze. Icharev má veliké jmění, ale také není v karetním umění žádným nováčkem. Bohužel i mistr tesař se někdy utne, a tak je podvodník sám podveden podvodníky.

Učitelé i studenti nejen ruského jazyka, kteří měli zájem, se na představení dostali díky paní profesorce Pavle Karasové, která pro ně zamluvila místa do prvních dvou řad na balkoně. Zájem byl velký a lístky se na gymnáziu prodaly všechny.

Pondělní kulturní večer s ruskou tématikou si užili studenti, učitelé i všichni ostatní diváci a díky velkému nadšení studentů se nedá mluvit o poslední divadelní akci, kterou jim sekce ruského jazyka zprostředkovala.