Střípky z gymnázia

Skvělé výkony na „Stočesovi“

,

Studenti Gymnázia Příbram se věnují několika sportovním činnostem. A to i na konci školní roku, kdy se ke slovu opět dostala atletika. V úterý 28. června se konal již tradiční Memoriál Antonína Stočese. Společně s gymnazisty soutěžili i studenti ze Střední průmyslové školy.

Letošní Memoriál byl speciální díky závodům na 1500 m pro chlapce a 800 m pro dívky. Konaly se totiž poprvé. Své běžecké schopnosti divákům, kteří se skládali z řad žáků a učitelů gymnázia, ukázal student SPŠ Petr Pavlišen. V rekordním čase 4:19:18 si doběhl pro první místo. V kategorie dívek zvítězila Veronika Hlaváčová ze sexty.

Hod koulí, skok do dálky a běh na 100 m. To jsou disciplíny, které studenti zapsaní do trojboje museli splnit. V kategorii chlapců se na 3. místě umístil Matěj Zákoucký z 3.A. Na prvních dvou místech skončili dva studenti ze SPŠ. Jmenovitě Kryštof Pazderník, který skončil druhý, a Petr Urbánek se stal s velkým náskokem vítězem. V kategorii dívek bylo pořadí vyrovnanější. Na třetím místě skončila Lucie Vlasová z 2.B. První a druhé místo dělily pouze dva body. Tou šťastnější se nakonec stala Barbora Eliášová ze sexty. Lenka Drábková z 1.A si odnesla druhé místo.

Oblíbenou částí celého Memoriálu je štafetový běh. Každá třída si složila osmičlennou skupinu – čtyři dívky a čtyři chlapci. Na nižším gymnáziu se vítězem stala třída tercie. Ta předvedla s kvartou velmi vyrovnaný závod, ve kterém rozhodl skvělý finiš Michala Bejčka. Vyšší gymnázium ovládla třída 1.A. V této štafetě běžela i mistryně ČR juniorů a dorostenců na 100 m Agáta Kolingerová.

Tělocvikářům děkujeme za pořádání memoriálu a těšíme se na příští rok. Všem studentům patří velká gratulace a poděkování za skvělé výkony.