Rituály smrti, tak zněla výstava, na kterou se vypravili studenti semináře regionální geografie pod vedením Mgr. Lucie Albrechtové. Výstava se konala v Náprstkově muzeu a představovala, jak smrt vnímaly velké starověké civilizace i současné kultury v různých částech světa od starověku po současnost. Návštěvníkům bylo umožněno poznat různý přístup lidských společností ke konečnosti života a otázkám pokračování existence lidské duše. Mezi vystavenými vzácnými exponáty se studenti mohli podívat třeba na preparované lidské hlavy zvané tsantsy, které nosili muži na hrudi jako amulety. Motiv smrti byl hlavním tématem celé výstavy. Ukázal, že je nedílnou součásti života v koloběhu přírody či inspirací v umění.
Druhá výstava, na kterou se gymnazisté podívali, byla o kultuře Ázerbájdžánu. Zde si prohlédli překrásné šperky, tradiční oděvy, koberce, keramické nádoby a mnoho jiných jedinečných nálezů od období starověku po 19. století.
Jako poslední bylo na programu kino Světozor, kde studenti mohli zhlédnout dokument Je nám spolu dobře. Vyprávěl o rodině, která jela do Číny navázat čínsko-československé vztahy započaté v padesátých letech minulého století. Příběh filmu byl o odlišných zvycích, rozdílné kultuře a všudypřítomném znečištění, ve kterém česká rodina žila.