Střípky z gymnázia

Relax na Šumavě

,

Kola a kolečkové brusle do auta, zbytek s sebou vlakem. Tak pro třídy 2.A a sextu začínal třetí červnový týden. Po téměř dvou stovkách kilometrů na kolejích se ocitli v Nové Peci u vodní nádrže Lipno. V kempu nedaleko obce studenti pod dozorem Mgr. Lenky Pavelkové, Mgr. Lucie Albrechtové, Mgr. Dana Kříže a Mgr. Petra Vocílky strávili tři dny plné zábavy, sportu a relaxace. Pondělí a pátek totiž byly věnovány pouze přepravě.

Sice výlet nebyl primárně zaměřen na sport, ale už v úterý žáci na kolech najeli přes 55 kilometrů. Rozdělili se na dvě skupiny a vydali se podél Schwarzenberského kanálu do Nového Údolí. Ve Stožci pak byla pauza na oběd a po ní následovala cesta zpět k chatkám podél toku Vltavy. Tak to alespoň platilo pro tu sportovnější skupinu. Druhá do Nového Údolí nedojela a začala se vracet o něco dříve. Ve středu přišly na řadu kolečkové brusle. Na nich si studenti mohli sjet jednu z nejlépe hodnocených tras v České republice vedoucí ze Stožce do Nové Pece. Brusle však nebyly povinné, takže vznikly další dvě skupinky – kola, na kterých se tentokrát cestovalo do Horní Plané, a pěší. Odpoledne bylo věnováno menšímu orientačnímu běhu. Ve čtvrtek se všichni u Pěkné nalodili na kajaky a čekal je dvanáctikilometrový sjezd po Vltavě až ke kempu. Klidnou vodu kompenzovaly všelijaké překážky, kterým účastníci museli čelit. Nevyhnutelné tak bylo například přenášení kajaků přes popadané stromy nebo vyhýbání se plotu ve vodě.

Večery byly víceméně volné a tak vznikaly různorodé aktivity od hraní kolektivních sportů jako volejbal, fotbal a pétanque po karetní hry či relax na dece. Jelikož počasí přálo, nechybělo ani koupání v přehradě nebo posezení s kytarou u ohně.

Výlet sice na někom zanechal odřeniny a na jiném spáleniny od slunce, ale uvnitř si všichni odpočinuli a naladili se blížící se prázdniny.