Střípky z gymnázia

Přijímací zkoušky minulostí

,

Čtvrtek 22. dubna byl důležitým dnem pro 67 žáků, kteří v učebnách přízemí Gymnázia Příbram psali v tento den přijímací zkoušky pro osmileté studium na gymnáziu. Po zahájení ve vestibulu školy, které začalo v půl osmé ráno, se žáci 5. ročníků základních škol podle rozpisu usadili v jednotlivých třídách a celé dopoledne si lámali hlavu s otázkami ze všeobecných studijních předpokladů, matematiky a nakonec z českého jazyka. Přestože se jistě nejednalo o jednoduchou zkoušku, především premianti 5. tříd na sobě nezanechávali viditelné stopy nervozity.

„Myslím si, že to nebylo zase tak těžké, snad tam nemám moc chyb,“ říká Taťána Doležalová ze ZŠ Jiráskovy sady v Příbrami po testu z matematiky. Také žák ze ZŠ Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem, Vojtěch Kaněra, si podle svých slov se zkouškami příliš hlavu nelámal. „Ale jo, myslim si, že se to dalo zvládnout. Snad jsem byl úspěšný,“ přitakává.

Zda už ale žáci přijímačky udělali, a od záři 2010 nastoupí jako primáni na osmileté gymnázium, nebo ne, ukážou až výsledky zkoušek. Do školního roku 2010/2011 bude přijato 28 nejlepších a 2 studenti na odvolání, přičemž bude rozhodovat celkové pořadí mezi ostatními uchazeči o studium. Výsledky škola zveřejní v úterý 27. dubna ve 14 hodin. Do této doby nebude škola zveřejňovat žádné informace týkající se přijímacích zkoušek.