Střípky z gymnázia

Přes bariéry s policií

,

Ve čtvrtek 30. března se třídy 6.S a 4.D zúčastnily akce Přes bariéry s policií, kterou uspořádalo krajské ředitelství Policie ČR. Přiblížila studentům policejní práci a umožnila jim vyzkoušet si část výcviku pro zájemce o vstup k policii.

Studenti podstoupili test fyzické zdatnosti, kterým musí projít každý, kdo se k Policii ČR hlásí. Skládá se z člunkového běhu, běhu na 1000 metrů, celomotorického testu a kliků. Za každou z těchto disciplín získávali žáci body podle toho, jakého výkonu dosáhli. Celkově museli získat 36 bodů, aby prověrkou úspěšně prošli.

Všichni se plni nadšení a odhodlání pustili do jednotlivých disciplín. Aktivity byly náročné, ale každý budoucí policista je musí zvládnout. Obě třídy po absolvování odcházely s dobrým pocitem z toho, že si test alespoň vyzkoušely. Ti šťastnější, a především fyzicky zdatnější, dokonce dostali certifikát o absolvování testu, který v případě zájmu stát se policistou mohou předložit a doložit tak, že splnili požadavek fyzické způsobilosti.

Foto: Mgr. Michal Slačík, Mgr. Jitka Charyparová