Střípky z gymnázia

Plesovou sezónu rozjely oktáva a 4.A

,

Opět přišla plesová sezóna a s ní samozřejmě i maturitní plesy našeho gymnázia. Ten první, tříd 4.A a oktávy, se uskutečnil v pátek 22. ledna. Jako již tradičně v prostorách estrádního sálu kulturního domu v Příbrami. Tématem celého plesu bylo Mexiko a vše s ním spojené. Už výzdoba sálu nenechala nikoho na pochybách, že se maturanti tohoto téma drželi a propracovali ho do neobvyklých detailů. Od kukuřičné výzdoby, sombrer, nachos, které byly jako pohoštění, až po kaktusy, jež dostali při šerpování sami maturanti i jejich třídní profesoři. Ani příchod moderátorů Jakuba Ročňáka a Zdeňka Melína toto téma neopomenul, a tak přicválali na scénu v sedlech svých mezků.
Výborně choreograficky sladěný nástup maturantů zahájil ples a jeho rytmy vnesly do sálu opravdovou mexickou atmosféru.  Nechyběl proslov paní ředitelky ani maturujících studentů, které reprezentovali za oktávu Lucie Suchá a za 4.A Martin Kalous. K slavnostní části plesu patřilo především šerpování, kdy si každý z maturantů užil svou chvíli zasloužené slávy. Následoval přípitek a zpěv studentské hymny v podání Dominiky Pilecké. Neopomenutelnou součástí maturitního plesu našeho gymnázia jsou maturitní klipy. Třída 4.A se v tom svém pochlubila, jak překonala všechny potíže a prošla kontrolou školní knihy. Oktáva divákům ukázala, kde je jejich třídní profesorka může vždy spolehlivě najít, a jak si užívají, když zrovna nesedí ve školních lavicích.
Po zlatém dešti se nástrojů chopila hudební skupina B.O.S. a doprovodila nejprve sóla učitelská a posléze tance s rodiči. Pak už do půlnoci plynula volná zábava. V půlnočních překvapeních představili chlapci ze 4.A svou scénku na známé náměty nočního klubu Modrá ústřice a třída oktáva zaujala bubenickým představením, jež studenti sami vybubnovali pod vedením bubenického mistra. Tím tedy máme první maturitní ples za sebou a můžeme se těšit za čtrnáct dní, s čím se pochlubí 4.B.