Střípky z gymnázia

Německý úspěch

,

Přelom ledna a února byl ve znamení dvou okresních kol v německém jazyce. Obě se konala na Obchodní akademii a měla už tradiční průběh. Jako první na soutěžící čekal poslech. Poté se přešlo na ústní část. V té měli za úkol se představit, popsat obrázek a na závěr mluvit o tématu, které si na místě vylosovali.

V úterý 30. ledna se konalo první z kol, a to pro kategorii víceleté gymnázium. Na něm nechyběla Monika Weisheitlová z kvarty. Díky svým znalostem němčiny se jí podařilo získat druhé místo. Stala se tak náhradnicí pro krajské kolo.

O den později se o dobré umístění v kategorii pro vyšší gymnázium vydalo zabojovat duo Marie Zajíčková (3.B), Jan Šíma (3.C). V konkurenci dalších pěti soutěžících obstáli na výbornou. Marie Zajíčková obhájila vítězství z minulého roku. Jan Šíma skončil hned za ní na druhé příčce. Jako rozhodující se ukázalo to, že Marie v poslechu udělala o tři chyby méně než Jan. Z konverzační části si totiž oba odnesli plný počet bodů.

Studenti Gymnázia Příbram ukázali, že jim nedělá problém se domluvit jiným jazykem, než je angličtina. Za předvedené výkony jim patří velká gratulace. A Marii Zajíčkové do krajského kola přejeme „Viel Glück“.