Střípky z gymnázia

Na kole za novými známostmi

,

Poznat nové kamarády a hlavně zažít hromadu zábavy – s tímto cílem do rekreačního střediska ve Věšíně vyrazily všechny první ročníky a třída kvinta, a to na tři dny – od středy do pátku – přesněji 8. – 10. září.

Třídy se rozdělily do skupin, v nichž poté prožily tři různé programy – první ve středu odpoledne, druhý ve čtvrtek dopoledne a poslední odpoledne téhož dne. Programy připravovali zúčastnění učitelé gymnázia a byly velmi rozmanité – některé skupiny se tak věnovaly tvorbě živé animace, jiné se prošly po lese nebo si zacvičily jógu. Celý pobyt doprovázelo krásné, slunečné počasí, které nahrávalo především sportovnímu vyžití. Velkou oblibu si mezi zúčastněnými vybojoval plážový volejbal, někteří si zahráli také nohejbal nebo badminton.

V pátek dopoledne byl vyhrazen čas na to, aby se jednotlivé třídy představily ostatním. 1.A svým vrstevníkům zazpívala o průběhu pobytu, žáci 1.C názorně předvedli zájmy jednotlivých studentů. Kvinta uspořádala dražbu vybraných spolužáků. Kdo uhodl jméno draženého, ten vyhrál vlastního kvintána nebo kvintánku. Nebyl asi nikdo, kdo by čekal, že si se svou trofejí z dražby zatancuje mazurku – nikdo však neodmítl a všechny taneční páry tak odjížděly se zážitkem navíc. Ti, kteří navštěvují 1.B, vsadili na hádanku, jejímž řešením byla třída samotná.

Domů se všichni vrátili ve zdraví a pohodě. Žádný  ze studentů nevypustil duši – o všech kolech se to s jistotou říci nedá.