Střípky z gymnázia

Na gymnáziu začaly maturity

,

V pondělí 16. května ráno začaly na Gymnáziu Příbram maturity. Čtyři maturitní třídy budou zkoušky dospělosti skládat během následujících tří týdnů, a to nejprve ústní část a poté písemnou. Letošní ročník je výjimečný tím, že studenti poprvé skládají tzv. státní maturitu. Vedle ní je však čeká i část školní neboli profilová.

V tomto týdnu se potítcích budou připravovat studenti oktávy a 4.A, příští týden čeká zkouška studenty 4.B a 4.C. Dohromady se školu úspěšně pokusí opustit 128 studentů, kteří se svými vyučujícími během dvou týdnů ústní části absolvují dohromady 611 patnácti či dvacetiminutových zkoušek. Tak vysoký počet je mimo jiné dán možností studentů vykonat i nepovinné zkoušky. Rekordním dnem v tomto smyslu bude čtvrtek 20. května, kdy se bude zkoušet od 7.45 do 19.15.

Samotné maturity dnes ráno zahájila ředitelka školy Mgr. Iva Kadeřábková, která sboru představila předsedkyně maturitních komisí a jim členy maturitních komisí. Poté se všichni odebrali do tříd oktávy a 4.A, kde už je čekali nastoupení maturanti. Po úvodních slovech místopředsedů a předsedů maturitních komisí a zástupců studentů se už maturity rozjely naplno.