Střípky z gymnázia

APRÍL: Maturitní zkouška bude povinná i z matematiky, rozhodlo vedení školy

,

APRÍL Přestože do maturitních zkoušek zbývá již několik posledních týdnů, rozhodlo se vedení Gymnázia Příbram na poslední chvíli jejich podobu ještě změnit. Včera se kvůli tomu sešlo na mimořádné schůzi. Nejdůležitější informací pro studenty je, že součástí maturit bude povinně také zkouška z matematiky. „Gymnázium má studentům nabídnout všeobecný přehled, jehož součástí je samozřejmě také matematika,“ vysvětluje Mgr. Iva Kadeřábková své rozhodnutí. „Uznáváme, že změna přichází dost na poslední chvíli, na druhou stranu jsme si jisti, že pro naše studenty matematika není překážkou,“ dodává.

Změna se týká všech studentů gymnázia, a to včetně letošních maturantů. Ti mají zhruba čtyři týdny na to, aby si doplnili chybějící znalosti – za měsíc je totiž čeká písemná část zkoušky. RNDr. Petr Hrubý, zástupce ředitelky, tuto změnu vítá. „Pokud kdokoliv projeví zájem o rozšíření a prohloubení znalostí v této krásné vědě, kterou matematika rozhodně je, rád mu budu nápomocen,“ nabízí nadšený matematik a fyzik.

„Vždyť už bylo načase. Matematiku budou potřebovat celý život.“

Přihlášky k maturitám jsou již několik měsíců odevzdané, ale protože jde o plošnou změnu, nemusí studenti dělat žádné změny – škola je udělá za ně. „Také pozvánku ke zkoušce z matematiky obdrží studenti ještě dodatečně,“ ubezpečuje Hrubý. Největší problém může tato náhlá změna dělat maturantům, ostatním studentům vyššího gymnázia budou nabídnuty odpovídající semináře.

Povinnou maturitu z matematiky vítá také většina matikářů, které redakce GymTV oslovila. „Vždyť už bylo načase. Matematiku budou potřebovat celý život,“ souhlasí s rozhodnutím Mgr. Dana Štefanová. Podobně se vyjádřili také ostatní pedagogové. Jak vyplynulo z bleskového průzkumu, většině studentů povinná matematika kupodivu nevadí. „Když jsem vybíral předměty k maturitě, mrzelo mě, že matematika není povinná. Přesto jsem si ji zvolil a teď jsem rád,“ říká Lukáš Kozel, jeden z letošních maturantů.

O žádných jiných změnách – kromě organizačních záležitostí – se na včerejší poradě vedení nehovořilo.