Střípky z gymnázia

Matematikům to zase pálilo

,

Mezinárodní matematická soutěž logických úloh a hlavolamů Genius Logicus probíhala ve školním roce 2013–2014 za účasti sedmnácti států ve čtyřech částech. Naše škola se účastnila již osmým rokem v počtu 11 studentů osmiletého i čtyřletého studia:

Prima: Martina Kesslová, Hana Albrechtová, Eliška Kubová
Sekunda: Jan Hlaváč, Matylda Šestáková
Tercie: Petr Špindler, Kristina Váchová, David Burda
Kvarta: Jan Jeníček
Sexta : Matěj Šesták
2.B: Michal Murárik

V letošním školním roce byla soutěž znovu rozšířena, probíhala ve čtyřech částech: korespondenční, soutěžní, sudoku a královský hlavolam.

Nejlepších výsledků v soutěžním kole dosáhli Matěj Šesták (26. místo v kategorii 01), David Burda (18. místo v kategorii 03) a Martina Kesslová (23. místo v kategorii 04).

Celkově nejúspěšnějším řešitelem naší školy se stal David Burda, student tercie, který obsadil 18. místo v národním a 116. místo v mezinárodním žebříčku (z počtu 962 soutěžících této kategorie).

Okresní kolo ukončilotaké  letošní ročník matematické soutěže Pythagoriáda. V nejmladší kategorii 6. ročníků a odpovídajících tříd víceletých gymnázií obsadil Zbyněk Peták z primy druhé místo a Vít Gardoň ze sekundy zvítězil v kategorii 7. ročníků a tříd víceletých gymnázií. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.