Střípky z gymnázia

Junioři se v mezinárodní konkurenci neztratili

,

V pátek 13. března se v Praze na MFF UK konala Mezinárodní matematická soutěž Náboj. Účastní se jí pětičlenné týmy středoškoláků, které reprezentují jednotlivé školy.

V letošním roce soutěž probíhala  současně v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Pasově, Linci, Krakově a Budapešti,  v kategoriích JUNIOR (studenti 1. a  2. ročníků a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a  SENIOR (studenti 3. a  4. ročníků a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií). Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží na jednom ze soutěžních míst vyřešit co nejvíce příkladů. Na začátku soutěže obdrží každý tým zadání šesti příkladů. Jakmile tým dospěje u některého z nich ke správnému, většinou číselnému výsledku, dostane zadání dalšího. Kdo vyřeší v časovém limitu nejvíce příkladů, vyhrává.

V kategorii Junior nás reprezentovali: Pavel Holánek (1.C), Jan Jeníček a Vojtěch Vestenický (kvinta), Jakub Havelka a Ondřej Havlišta (sexta). V této kategorii se celkem zúčastnilo  237 týmů a náš tým se umístil na  skvělém 57. místě. V rámci ČR jsme obsadili 18. místo.

V kategorii Senior jsme tak úspěšní nebyli. Tým ve složení Michal Murárik (3.B), Miroslav Fil (septima) , Alina Gurjeva, Tomáš Bohuslav, David Skalský (oktáva) se v konkurenci 219 týmů umístil na 165. místě, v rámci ČR pak na 71. místě.