Střípky z gymnázia

GymTV má stříbro

,

Stříbro z kategorie webového zpravodajství si odváží redakce GymTV z vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku, které proběhlo v rámci multimediálního dne na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Dopoledne 24. listopadu patřilo na brněnské fakultě mediálním besedám, workshopům a přednáškám. Část GymTV měla možnost setkat se s jinými školními redakcemi napříč celou republikou. V atriu fakulty čekalo na mladé novináře seznámení s mediálním trhem. Různé české redakce měly pro studenty připravené stánky. Během dopoledne tak redaktoři zblízka poznali jak veřejnoprávní média (ČT, ČRo, ČTK), tak i některá soukromá, třeba MF Dnes nebo Rádio Svobodná Evropa. V rámci workshopů pak mladí žurnalisté rozpoznávali fake news, nejrůznější pravopisné i stylistické chyby a od MF Dnes dostali i editorskou výzvu.

Vrcholem programu byla debata se čtyřmi hosty, kteří se v mediálním prostoru pohybují – Jindřichem Šídlem (komentátor, Seznam Zprávy), Štěpánem Neubauerem (PR specialista), Dominikou Hejl Hromkovou (redaktorka Aktuálně.cz) a Jakubem Pacnerem (redaktor České televize). Mluvili o lednových prezidentských volbách, protože v den konání brněnského multimediálního dne uplynulo přesně 300 dní od zvolení Petra Pavla. Studenti získali více úhlů pohledu – jednak ze strany novinářů, kteří den co den psali a natáčeli o kandidátech, a jednak ze strany toho, který tvořil kampaň jednoho z kandidátů.

Odpolední část patřila vyhlašování výsledků soutěže Školní časopis roku v několika kategoriích – GymTV získala v oblasti webového zpravodajství druhé místo. Navázala tak na jarní vítězství v krajském kole i na předchozí léta – v roce 2014 tuto soutěž GymTV poprvé na republikové úrovni vyhrála, vítězství obhájila o rok později a na republikových stupních se umístila ještě několikrát; při poslední účasti v roce 2018 znovu zvítězila.