Střípky z gymnázia

Gymnazisté uspěli v literární soutěži

,

Vyhlášení výsledků každoroční literární soutěže Příbram Hanuše Jelínka, které Knihovna Jana Drdy hostila před týdnem, přineslo gymnazistům zase po roce radost. V několika kategoriích se totiž umístili na stupních vítězů a navázali tak na svá ocenění v minulých ročnících.

Eliška Kohlíčková a Julie Gurjevová ze 3.B obsadily první dvě místa v kategorii Poezie 16-19 let. Právě obě talentované dívky jsou pravidelnými – a úspěšnými – účastnicemi soutěže. To ostatně platí i pro další gymnazistku, vítězku kategorie Próza 12-15 let, Johanu Paulovou z kvinty. Ve stejné kategorii navíc uspěl i Adam Karas z kvarty, když se umístil na pomyslné bronzové příčce. Mezi úspěšné autory se pravidelně řadí i absolventka gymnázia Markéta Šmejkalová, která v kategorii Próza 20-23 letos obsadila druhé místo.

Mezi dalšími oceněnými byli mladí autoři z Ústí nad Labem, Rakovníka, Českých Budějovic, Jablonce nad Nisou a dalších koutů celé republiky. I proto jsou umístění příbramských autorů velkým úspěchem. Jejich díla hodnotila porota, v níž mimo jiné zasedli spisovatelka Radka Denemarková či redaktor Českého rozhlasu Region Radek Ctibor.

Literární soutěž, která letos proběhla už podvacáté, je spojená se jménem Hanuše Jelínka, překladatele a vynikajícího znalce francouzské kultury a literatury. I on byl koneckonců absolventem příbramského gymnázia.