Střípky z gymnázia

Gymnazisté strašili ve škole

,

Ozdobit si hlavu dýní, toaletním papírem či břečťanem? Žádný problém pro gymnazisty. A řada z nich zašla ještě dál a upoutala pozornost pečlivě namalovanými motivy, maskami z obchodu i vlastnoručně vyrobenými. A všichni měli jedno společné. Oslavili Halloween na Gymnáziu Příbram.

Už potřetí si studenti připomněli tento svátek rozšířený nejvíce v anglosaských zemích tím, že kdo chtěl, přišel do školy v kostýmu a masce. A i když třeba nepatří k milovníkům tohoto k nám importovaného svátku, pochlubili se mnozí vlastní kreativitou bez ohledu na dodržování halloweenských tradic. Přesto však ponejvíce chodily školou různě znetvořené příšery, ale i půvabné víly nebo kombinace obojího.

O velké přestávce se pak konala soutěžní přehlídka masek a kostýmů. Odborná porota v čele s předsedou Mgr. Bedřichem Rothem a členy Mgr. Zdeňkem Vondrákem, Mgr. Lucií Albrechtovou, knihovnicí Editou Vaníčkovou, vedoucí jídelny Janou Sirotkovou a studenty Tomášem Rosou, Jitkou Vondráškovou a Sárou Sovičkovou nakonec z vyrovnaného klání na stupeň nejvyšší vyzdvihla kreaci Terezy Schneebergové (4.A). Tu na stříbrné příčce doplnil Duc Le Viet (oktáva), který zaujal tabletem zobrazujícím hýbající se vnitřnosti umístěným v díře v oděvu. Na třetím místě skončil v kostýmu naprosto nepoznatelný Václav Havelka ze 4.A.

Ocenit je ale potřeba úplně všechny. Kreativita to byla obrovská a někteří ze sebe udělali doslova umělecká díla. Však se sami přesvědčte. Další fotografie naleznete na facebooku gymnázia