Střípky z gymnázia

GymBand to rozjel ve vánočním stylu

,

Ve čtvrtek 15. 12. v 18:00 proběhl v hudebním sále gymnázia koncert školního orchestru GymBand. Pro veřejnost se tato vánoční tradice konala po tříleté pauze. V roce 2020 se koncert kvůli covidovým opatřením nemohl odehrát vůbec a v loňském roce si ho poslechli pouze studenti gymnázia. Tento rok byl proto příležitostí k obnovení vánoční stálice Gymnázia Příbram.

Celým večerem provázela dirigentka a vedoucí GymBandu Mgr. Miloslava Šmolíková. Koncert představil 14 písní. Prvních 9 se neslo na vlně exotiky Latinské Ameriky, známých hollywoodských filmů, funkových melodií a hitů 60. a 70. let. Posledních 5 písní pak navodilo všem posluchačům v sále i u obrazovek vánoční atmosféru. Orchestrální hru doprovázeli zpěváci Libuše Fořtová, Barbora Stachová a Matyáš Paul.

Pro milovníky hudby, kteří se koncertu nemohli osobně zúčastnit, se nabízela varianta živého přenosu zprostředkovaná školní televizí GymTV. Dění na podiu snímalo celkem 8 kamer pod režijním vedením Magdalény Studené.

Mezi muzikanty se říká: „Pokažená generálka znamená povedený koncert!“ To naštěstí platilo i v případě režie živého přenosu. Generální zkoušku doprovázely problémy přenosové techniky, ovšem online přenos se podařilo bez problémů odvysílat.

Foto: Sofie Pazlarová