Střípky z gymnázia

Futsalistky třetí v republice

,

Ve čtvrtek 18. 4. se v Brně uskutečnilo republikové kolo ve futsalu, kterého se jako vítězky zemského kola zúčastnily i studentky Gymnázia Příbram ve složení Aneta Dědinová (4.C), Veronika a Iveta Císařovy (4.C), Lucie Hrnčířová (4.C), Veronika Pilousková (4.B), Soňa Vyskočilová (sexta), Lucie Černohorská (2.C) a Natálie Pihávková (2.B).

První zápas hrála děvčata proti silnému soupeři, Starému Městu. Před tímto zápasem se holky dozvěděly, že jestli chtějí bojovat o první místo, musí tento zápas vyhrát. Děvčata se tedy rozhodla dát do tohoto zápasu všechno. Bohužel přišlo pár chyb a Staré Město jich využilo. Dívky před koncem ještě zabojovaly, ale nestačilo to. Zápas skončil pro naše dívky nešťastně prohrou 2:5. Všechny byly rázem zklamané, ale nevzdaly to. Jelikož zápas mezi Hradcem Králové a Plzní skončil výhrou Hradce, bylo jasné, že holky se nenechají o třetí místo připravit, jelikož Plzeň porazily už v předchozím kole.

Jak si všichni mysleli, tak se stalo. Dívky vyhrály nad Plzní 5:2 a tak obdržely krásné 3. místo z republikového kola. Byla jen škoda, že se nehrálo systémem každý s každým, děvčata by určitě obsadila 2. pozici. Dívkám za tento krásný výsledek děkujeme a jsme rádi, že i když nejsme sportovní škola, tak máme krásné výsledky ve sportu.

Pořadí: 1. Staré Město, 2. Hradec Králové, 3. Příbram, 4. Plzeň.