Střípky z gymnázia

Dramatický soubor zahrál pro veřejnost

,

Dramatický soubor Gymnázia Příbram zahrál klasickou divadelní hru Charleyova teta na prknech velké scény Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami v pátek 10. září 2010. Úspěšné představení, které mělo premiéru 25. června 2010 před zraky studentů a pedagogů gymnázia, bylo uvedeno také pro veřejnost.

Hra se zápletkou záměny muže za ženu, odehrávající se na konci 19. století v prostředí oxfordské koleje bavila diváky v hledišti od začátku do konce. Atmosféru příběhu krásně doprovázela dobová hudba, kostýmy a kulisy. ,,Měl jsem pocit, že páteční publikum reagovalo více než studenti, snad to bylo tím, že mnohé narážky ve hře si diváci sami prožili,“ řekl režisér a představitel hlavní role Martin Johanna. Ten na konci představení dostal květinu a stejně tak i vedoucí souboru paní profesorka Hašková, která pro soubor zajistila převážnou část kostýmů a dekorace a hru s divadelníky zkoušela. Celý soubor si právem zasloužil obrovský potlesk od zaplněného divadla. Právě – na příbramské divadlo – početné publikum, které obsadilo i velkou část balkonu, bylo asi tím nejlepším dárkem pro všechny zainteresované.
Na další reprízy tohoto představení se diváci mohou těšit 30. září ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem a 21. října v Kulturním domě J. Suka v Sedlčanech.