Střípky z gymnázia

DELFy na 100 %

,

DELF – Diplôme d’Etudes en Langue Française neboli jazykový diplom z francouzštiny je celosvětově uznávaný certifikát, který jeho držitelům pomáhá při přijímacích řízeních na vysoké školy i do zaměstnání.

24. a 25. 11. 2014 naši studenti skládali tzv. DELF scolaire, tedy modifikovanou verzi tohoto certifikátu. Mluvili tak o tématech, která jsou jim bližší, a také v prostředí školy, které dobře znají, což pro ně zajisté bylo příjemnější.

Zkoušky se skládají ze čtyř částí, jak už u jazykových certifikátů bývá zvykem: z porozumění psanému a mluvenému projevu, slohové práce a z vlastního ústního projevu, ve kterém se představíte, rozeberete vylosované téma a vedete dialog se zkoušejícím, kterými letos byli atašé pro francouzský jazyk Florence Saint Ygnan, Mgr. Daniel Kříž a Mgr. Veronika Šedivá.

Letos se k delfům přihlásil rekordní počet uchazečů – 16 k úrovni A2 a 11 na úroveň B1. Není tedy divu, že své uplatnění našel i přípravný kroužek.

Výsledky úspěšnosti studentů přišly 17. 12. 2014, a tak můžeme s hrdostí konstatovat, že poprvé v historii těchto certifikátů na naší škole dosáhli na potřebných 50 % všichni uchazeči. Tímto jim gratulujeme a doufáme, že až na začátku nového kalendářního roku přijdou ty oficiální „papíry“, nebudou jen ležet v šuplíku, ale přinesou svým majitelům co možná nejvíc užitku.