Střípky z gymnázia

Dědeček automobil byl parádní podívanou

,

Jako každé pololetí, i letos se studenti gymnázia vydají v rámci Klubu mladého diváka do Divadla Antonína Dvořáka Příbram, aby zhlédli tři představení místního repertoáru a jedno hostující divadlo. Právě tím letos Klub mladého diváka s přívlastkem příbramský započal.

Ve středu 23. října zavítala do Příbrami skupina herců z Městského divadla Mladá Boleslav, aby zde sehráli muzikálovou inscenaci Dědeček automobil. Říká se, že muzikál je divadelní představení, v němž herci neumějí zpívat a zpěváci neumějí hrát. Středeční večer toto tvrzení ale do puntíku vyvrátil. Hra byla povedená jak texty písní od Jiřího Suchého, tak po pěvecké, taneční i herecké stránce. Ve všech ohledech exceloval Matouš Ruml, představitel hlavní role, automechanika Františka. Závěrečný aplaus, při kterém stál celý sál včetně balkonu, a jímž si diváci dokonce vytleskali přídavek, pak jasně svědčil o tom, jak se představení líbilo.

Druhý Klub mladého diváka na Gymnáziu Příbram, tedy ten, který navštěvuje představení pražských divadel, zahájí sezónu příští sobotu Kouzelnou flétnou ve Stavovském divadle.